Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

Rumia Reda Wejherowo portal społeczno-kulturalny Małe Trójmiasto Kaszubskie

Turniej Redzkiej Ligi Baśki Kaszubskiej

Redzka Liga Baśki Kaszubskiej

W restauracji DobraXVIII Turniej Redzkiej Ligi Baśki Kaszubskiej o Puchar Przewodniczącego Rady
Miejskiej w Redzie Kazimierza Okroja.

Dnia 24.03.2015r. odbył się XVIII turniej Redzkiej Ligi Baśki Kaszubskiej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Organizatorem zawodów był Redzki MOSiR.

Walka o zwycięstwo w tegorocznej edycji była bardzo pasjonująca. Praktycznie do ostatnich zawodów nie było wiadomo, kto stanie na najwyższym stopniu podium. Co prawda faworyci nie zawodzili, lecz jak się okazało ostatnie wtorkowe rozdania miały decydujący wpływa na klasyfikację końcową zawodów.

Pierwsze miejsce zajął Alojzy Formella /Zbychowo/ z 73 pkt, druga lokata powędrowała do Tadeusza Sychowskiego /Reda/ 71 pkt,a na najniższym stopniu podium stanął Jerzy Stenka/Reda/ 67pkt. Czwarta lokata przypadła Stanisławowi
Torchalskiemu /Reda/ 66 pkt Stanisław Bochentyn zgromadził 65pkt i ukończył zawody na 5 miejscu, natomiast szósta lokata powędrowała do Jacka Pohla/Wejherowo/ 64pkt.

Cała szóstka nagrodzona została pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, natomiast pierwsza "trójka" otrzymała również pamiątkowe medale oraz puchary.

W tegorocznej edycji karcianych zmagań udział wzięło 18 zawodników. Podziękowania od organizatorów dla właścicieli restauracji "Dobra Strefa" za udostępnienie lokalu w każdy wtorkowy wieczór oraz za miłą atmosferę.

Klasyfikacja końcowa (miejsca nagrodzone)